Kodeks piłkarza

1. Najważniejsza jest drużyna. Ty jesteś Jej częścią. Jeśli drużynie idzie dobrze, to zdobywa uznanie i szacunek przeciwników. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
  2. Piłka nożna jest grą zespołową. Doceniaj swoich współpartnerów ze wszystkimi ich zaletami i słabościami. Szanuj i pomagaj im na boisku, a i Ciebie będą szanować i Tobie pomagać.
  3. Dobry piłkarz ma nie tylko w nogach, ale także w głowie. Ucz się dobrze to wszyscy będą Cię doceniać, że potrafisz pogodzić swoją pasję z nauką oraz, że jesteś w jednym i drugim dobry.
  4. Pamiętaj - Trener i Sędzia zawsze mają rację. Szanuj starszych i regulamin. Swoim zachowaniem wpływasz na opinię o klubie, który reprezentujesz.
  5. Każdy trening wymaga pełnej koncentracji. Czego się nie opanuje na treningu , to nie może się udać w trakcie meczu. Słuchaj uważnie wskazówek trenera i wykonuj dokładnie jego polecenia, a będziesz coraz lepszy.
  6. Myśl zawsze pozytywnie. Każdy mecz może być wygrany, wszystko zależy od dobrej współpracy zawodników na boisku. Kłótnia i wzajemne obwinianie, rozbija drużynę i prowadzi do przegranej.
  7. Obchodź się dobrze z piłką, to Twój przyjaciel na dobre i złe. W przeciwnym razie ona obejdzie się źle z Tobą i znajdzie sobie innego przyjaciela,
  8. Nigdy nie trać celu z oczu.
Wiadomości (utwórz nową)